Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi

S čím potřebujeme pomoci

Roštová rampa

Roštová rampa pro bezbariérový vstup do rajské zahrady pro pacienty na vozíku či na lůžku

Pořizovací cena roštové rampy: 1 000 000 Kč

Číslo účtu darů a dotací:
1387885783 / 2700 Variabilní symbol:1207

Motodlaha

Motodlaha kolenního a kýčelního kloubu

Pořizovací cena: 150 000 Kč

Číslo účtu darů a dotací:
1387885783 / 2700 Variabilní symbol:1207

Proč potřebujeme roštovou rampu?

Součástí nemocnice je stará klášterní zahrada se vzrostlými stromy, která je ze dvou stran obklopena 4 odděleními dlouhodobé lůžkové péče. Údržba zahrady byla dlouhá desetiletí zanedbávána a v současné době není její využití pro pacienty z pohledu technického vybavení možné z důvodu neexistence bezbariérového přístupu.

Dlouhodobě nemocní pacienti naší nemocnice tráví v našem zařízení v průměru 3 měsíce a pro 30% z těchto pacientů je naše nemocnice poslední zastávkou v jejich životě. Z důvodu jejich zdravotního stavu, stráví většinu svého pobytu na lůžku, obklopeni zdmi pokojů a chodeb nemocnice.

Naším cílem je vnitřní zahradu, tento kus nádherné přírody, který se nachází v srdci nemocnice, zpřístupnit imobilním pacientům naší nemocnice pro co největší možné spektrum činností. Od odpočinku ve stínu, posezení s rodinou přes rehabilitační cvičení k sociálním aktivitám, a v budoucnu i k venkovnímu kinu či koncertům.

Umožněním využívat vnitřní zahradu výrazně zvýšíme úroveň a důstojnost poskytované péče. Dostupnost venkovního prostoru také umožňuje splnit tvrdé hygienické podmínky pro styk pacienta s rodinou v souvislosti s epidemií COVID-19 při zrušení úplného zákazu návštěv.

 

Proč potřebujeme motodlahu?

Jedna ze základních činností v péči na lůžkách následné péče je rehabilitace umožňující zachování mobility pacientů. Abychom mohli pacienty vrátit do jejich původního prostředí při zachování maximální soběstačnosti, potřebujeme s nimi efektivně rehabilitovat. Programovatelná motodlaha kolenního a kyčelního kloubu je moderní přístroj s mnoha léčebnými programy. Přístroj je indikován k ošetření většiny poranění, postoperativních stavů a onemocnění kolenního a kyčelního kloubu.

Postavme spolu naše těžce nemocné pacienty na nohy!

arrow-right