S čím potřebujeme pomoci

 
 
 
 

Bezbariérový vstup do rajské zahrady pro pacienty na vozíku či na lůžku

 
 
zahrada
 

Pořizovací cena roštové rampy: 250 000 Kč

 
Číslo účtu: 286 403 234 / 0300
 
 
 
Součástí nemocnice je stará klášterní zahrada se vzrostlými stromy, která je ze dvou stran obklopena 4 odděleními dlouhodobé lůžkové péče. Údržba zahrady byla dlouhá desetiletí zanedbávána a v současné době není její využití pro pacienty z pohledu technického vybavení možné z důvodu neexistence bezbariérového přístupu.

Dlouhodobě nemocní pacienti naší nemocnice tráví v našem zařízení v průměru 3 měsíce a pro 30% z těchto pacientů je naše nemocnice poslední zastávkou v jejich životě. Z důvodu jejich zdravotního stavu, stráví většinu svého pobytu na lůžku, obklopeni zdmi pokojů a chodeb nemocnice.

Naším cílem je vnitřní zahradu, tento kus nádherné přírody, který se nachází v srdci nemocnice, zpřístupnit imobilním pacientům naší nemocnice pro co největší možné spektrum činností. Od odpočinku ve stínu, posezení s rodinou přes rehabilitační cvičení k sociálním aktivitám, a v budoucnu i k venkovnímu kinu či koncertům.

Umožněním využívat vnitřní zahradu výrazně zvýšíme úroveň a důstojnost poskytované péče. Dostupnost venkovního prostoru také umožňuje splnit tvrdé hygienické podmínky pro styk pacienta s rodinou v souvislosti s epidemií COVID-19 při zrušení úplného zákazu návštěv.