Nemocnice sv. Alžběty

Dobrovolnictví v Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi

Nemocnice s otevřenou náručí přivítá každého, kdo by chtěl využít část svého volného času ke smysluplné práci, k vlídné a laskavé pomoci potřebným a nemocným v našem zařízení jako dobrovolník.

Naše patronka sv. Alžběty Durynská, která svou obětavou péči o nemocné a trpící inspirovala řád alžbětinek, zakladatelek naší nemocnice, měla svoje heslo, že naší povinností je činit druhé radostnými.

Přinášet radost do života našim nemocným pacientům může být Vaše volba, který promění, prosvětlí, obohatí šedý, jednotvárný život dlouhodobě hospitalizovaného pacienta. Sbližovat se s druhými pomáhá jít dál, uzdravuje.

S pacienty si můžete přijít popovídat, přečíst jim kousek knihy či denní tisk, zahrát si s nimi deskovou hru, doprovodit je do zahrady či na společenskou aktivitu. Záleží na Vaší kreativitě i schopnostech, stačí ale vlastně jen Vaše vlídnost, laskavost, empatie a dobrá nálada.

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi upřímně děkuje každému z Vás za každou chvilku, kterou jste věnovali pacientům, za každý radostný okamžik, který jste vytvořili v jejich srdci.

Zájemce o dobrovolnictví prosíme o stručné představení a představu spolupráce formou e-mailu, nebo telefonicky koordinátorovi dobrovolníků Mgr. Zdeněk Dubský. Ten vás bude kontaktovat, pozve k individuálnímu rozhovoru, upřesní konkrétní nabídky spolupráce, na základě potřeb nemocnice s vámi spolupráci dohodne a vyřídí potřebné formality.

Kontaktní osoba

Mgr. Zdeněk Dubský
koordinátor dobrovolníků
721 367 590
zd.dubsky@atlas.cz.cz
crossarrow-right