Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi
Ambulance

Připravujeme pro Vás ambulanci Vnitřního lékařství - Interny

Novinka
Připravujeme pro Vás novou ambulanci INTERNY

Náplní interní ambulance kromě diagnostiky a léčby interních onemocnění bude také dlouhodobá dispenzarizace pacientů s onemocněními, jež svým charakterem přesahuje odborný rámec praktického lékařství nebo odbornost jiných klinických oborů.

Vnitřní lékařství (také interní medicína, hovorově též interna) je základním oborem klinické medicíny pečující o pacienty s různým spektrem problémů, nemocí a chronických chorob. Předností interní medicíny je diagnostika a nechirurgická léčba nejen onemocnění vnitřních orgánů, ale i celého člověka.

Náplní interní ambulance bude:

  • diagnostika a léčba interních onemocnění
  • dlouhodobá dispenzarizace pacientů s onemocněními, jež svým charakterem přesahuje odborný rámec praktického lékařství nebo odbornost jiných klinických oborů

Interní ambulanci povede lékař specialista zajišťující mimo jiné:

  • Předoperační vyšetření na žádost praktického lékaře nebo operatéra
  • Interní vyšetření na žádost praktického lékaře k vystavení poukazu na lázeňskou péči, jako odborné vyšetření pro preventivní prohlídky, vystavení řidičského, zbrojního, sportovního průkazu  nebo pracovního profesionálního průkaz.
  • Interní vyšetření na žádost specialisty různých oborů
  • Interní vyšetření s vyjádřením pro orgány činné v trestním řízení, soudy 

 

Naše interní ambulance bude vybavena nad rámec standardního vybavení pro ambulantní provoz i analyzátorem krve POCT ke stanovení okamžitého laboratorního výsledku v případě akutních stavů. Tato laboratorní vyšetření, která jsou dostupná nad rámec klasických laboratorních odběrů, nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Součástí interní ambulance bude sonografické vyšetření břišních orgánů, které je prováděno na základě požadavku ošetřujícího lékaře a spadá, stejně jako veškerá odborná práce ambulance, do hrazených služeb z veřejného zdravotního pojištění.

Podmínkou k vyšetření v interní ambulanci Nemocnice sv. Alžběty je platná žádanka ošetřujícího lékaře.

Ordinující lékař

MUDr. Miriam Mitošinková
221 969 338, 221 969 339
arrow-right