Nemocnice sv. Alžběty
Aktualita

Čistý vzduch díky světlu. Čističky vzduchu na principu fotokatalytické nanotechnologie máme jako první nemocnice

Čistý vzduch díky světlu. Čističky vzduchu na principu fotokatalytické nanotechnologie máme jako první nemocnice

Jako první nemocnice s oddělením následné lůžkové a rehabilitační péče jsme v Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi, s.r.o. pro pacienty pořídili čističky vzduchu fungující na principu fotokatalytické nanotechnologie.

Nemocniční prostředí si často spojujeme s nezvyklým odérem, ať už se jedná o dezinfekci, používané sanitační prostředky nebo třeba jen nám nepřirozenými, neznámými pachy. Ve zdravotnických zařízeních tomu nelze vždy účinně zabránit.

Pro naše pacienty hospitalizované na lůžkových odděleních následné péče jsme proto pořídili bezfiltrové čističky vzduchu 2Helico od společnosti FN NANO. Ty zbavují vzduch zápachů všeho druhu, a zároveň likvidují plísňové spory, viry a bakterie, a tím snižují riziko přenosu infekčních chorob.

Vzduch bez nežádoucích pachů

„Zvyšujeme tak komfort všech hospitalizovaných pacientů naší nemocnice a personálu. Příjemně voňavý vzduch oceňují pacienti při rehabilitaci, která probíhá na odděleních, stejně jako návštěvníci,“

říká Ivana Doleželová primářka a náměstkyně léčebné a preventivní péče Nemocnice sv. Alžběty. Kromě pobytového a pracovního komfortu čističky vzduchu se svým baktericidním působením pomáhají minimalizovat nemocniční nákazy šířící se vzduchem.

Jak funguje fotokatalytická nanotechnologie? Čističky 2Helico mají vnitřní povrch pokrytý nanočásticemi oxidu titaničitého. Když na ně dopadne světlo, využijí jeho energii k tomu, že rozloží organické molekuly ze vzduchu na jednodušší, neškodné látky bez zápachu.

„V Nemocnici sv. Alžběty rádi využijeme moderní technologie, jako jsou nanočástice v čističkách či nátěrech. Primární je ale bezpečnost pacientů, proto pro nás bylo při výběru čističek klíčové, aby nemohly být zdrojem kontaminace prostředí,“ dodává k tomu jednatel Nemocnice sv. Alžběty Karel Matyska. Na rozdíl od čističek využívajících filtry mají totiž ty s fotokatalytickým antibakteriálním povrchem schopnost samočištění, a tím pádem jsou pro zdravotnická zařízení ideálním řešením.

arrow-right