Nemocnice sv. Alžběty
Aktualita

Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, oslavil Světový den nemocných v Nemocnici Sv. Alžběty na Slupi

Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, oslavil Světový den nemocných v Nemocnici Sv. Alžběty na Slupi

11.2.2022 proběhla v Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi oslava Světového dne nemocných za přítomnosti Mons. Zdenka Wasserbauera, pomocného biskupa pražského.

Pacienti spolu s jejich ošetřovatelským personálem využili propojení nemocnice s klášterním kostelem a vydali se na mši svatou, která byla právě za ně, za jejich zdraví, trpělivost a vstřícnost sloužena.

Mons. Zdenek Wasserbauer ocenil ve svém kázání obětavou práci lékařského a ošetřovatelského týmu, který se v nemocnici stará o více než sto dlouhodobě nemocných pacientů. Na závěr mše uvedl oficiálně do funkce hlavního nemocničního kaplana pátera Cyrila Josefa Komosného z řeholní rodiny kapucínů.

Nemocnice sv. Alžběty se nachází v klášterním objektu ženského řádu alžbětinek na Slupi na Praze 2 a letos slaví významné výročí 300 let své existence.

Světový den nemocných se slaví při příležitosti památky Panny Marie Lurdské od roku 1992, kdy ho vyhlásil papež Jan Pavel II, aby obrátil pozornost k nemocným a k těm, co o ně pečují.

Motem letošního světového dne, který podpořil papež František, je „Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec!“ (Lk 6,36): Postavit se po boku trpících v pouti lásky.

crossarrow-right