Nemocnice sv. Alžběty
Aktualita

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi získala akreditaci ČSAZ kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi získala akreditaci ČSAZ kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi slaví významný úspěch! Dne 25. června 2024 jsme získali akreditaci kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb, kterou udělila Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví (ČSAZ).

„Jsme nesmírně hrdí na to, že jsme získali tuto prestižní akreditaci, která je výsledkem tvrdé práce všech našich zaměstnanců. Potvrzuje, že Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi je na špičkové úrovni v poskytování bezpečné a kvalitní péče,“ říká Mgr. Marcela Tomanová, MBA, LL.M., náměstkyně pro nelékařské zdravotní obory a kvalitu.

Program zvyšování kvality a bezpečí poskytovaných služeb je podle náměstkyně jedním z prioritních cílů. „Získání akreditace je proto velký úspěch a završení snah, které jsme do rozvoje nemocnice vložili. Toto ocenění je stvrzením správnosti našich procesů kvality a bezpečí zdravotní péče a zárukou kvalitní, bezpečné a odborné péče, kterou poskytujeme našim pacientům. Pro naše zaměstnance je tato akreditace zárukou bezpečného pracovního prostředí s odborným zázemím,“ dodává.

Péče o pacienty na nejvyšší úrovni

ČSAZ akreditaci Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi udělila na základě přísného hodnocení, které posuzovalo různé aspekty fungování zařízení, včetně kvality péče, bezpečnosti pacientů, efektivity procesů a kvalifikace personálu.

„Získání akreditace je důkazem, že Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi splňuje nejnáročnější standardy v oblasti zdravotní péče. Pro naše pacienty je to jasný signál, že jim poskytujeme péči na nejvyšší úrovni,“ vysvětluje podstatu ocenění náměstkyně.

Pro zaměstnance je zase akreditace uznáním jejich práce, zvyšuje jejich motivaci a spokojenost a zajišťuje jim bezpečné a kvalitní pracovní prostředí. Pozitiva pro zaměstnance nemocnice akcentovalo ostatně již v říjnu 2023 ocenění Podnik podporující zdraví, které Nemocnice sv. Alžběty získala jako první nemocnice následné péče v České republice.

V květnu 2024 se Nemocnice sv. Alžběty stala fakultním zařízením Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Díky tomu budou moci studenti studijního programu Speciální pedagogika získávat cenné praktické zkušenosti přímo v naší nemocnici.

Úspěšné směřování "nové" Nemocnice sv. Alžběty

V kombinaci se sebevědomými plány na rozšíření činí akreditace ČSAZ z Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi moderní zdravotnické zařízení s nejvyššími nároky na kvalitu a péči. Připravovaný rozvoj nemocnice zahrnuje rozšíření kapacit, modernizaci zařízení a implementaci nejnovějších medicínských technologií, což výrazně zlepší komfort a kvalitu péče o naše pacienty.

„Věřím, že se po dokončení těchto změn stane naše Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi lídrem v oblasti následné lůžkové péče,“ uzavírá jednatel nemocnice RNDr. Karel Matyska, CSc.

Úspěch v podobě získání akreditace ČSAZ je jasným potvrzením, že se vývoj „nové“ Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi ubírá správným směrem.

arrow-right