Nemocnice sv. Alžběty
Aktualita

Nemocnice sv. Alžběty představila sociálním pracovnicím následnou péči s rozšířenou rehabilitací

Nemocnice sv. Alžběty představila sociálním pracovnicím následnou péči s rozšířenou rehabilitací

Vedení Nemocnice sv. Alžběty uspořádalo čtyři setkání pro zdravotně sociální pracovnice z pražských nemocnic.

 

Pod dohledem Ivany Doleželové, primářky a náměstkyně léčebné a preventivní péče Nemocnice sv. Alžběty, si sociální pracovnice prohlédly areál nemocnice, nahlédly na jednotlivá oddělení a viděly též přístrojové vybavení nemocnice.

Primářka Doleželová jim přiblížila, jak nemocnice zajišťuje následnou lékařskou péči s rozšířenou rehabilitací a představila také plánovaný rozvoj nemocnice. Vedoucí oddělení fyzioterapie  měla samostatnou prezentaci k problematice rehabilitace a „vracení“ pacientek a pacientů do kondice.

„Nejvíce dotazů ze strany zdravotně sociálních pracovnic bylo na úroveň a četnost námi poskytované rehabilitační péče,“ popsal Karel Matyska, jednatel Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi, a doplnil: „Ohlasy na setkání byly pozitivní. Některé kolegyně, vykonávající svou práci již mnoho let, byly překvapeny proměnou nemocnice za poslední 3 roky a vysokou úrovní péče, zvl. rehabilitační. Workshop jim pomohl k získání nového náhledu na úroveň poskytované péče v Nemocnici sv. Alžběty, svá zjištění mohou předávat zdravotnickému personálu v jejich nemocnicích, pacientům a jejich příbuzným na akutních lůžkách.“

arrow-right