Nemocnice sv. Alžběty
Aktualita

Rehabilitační přístroje na oddělení následné péče

Rehabilitační přístroje na oddělení následné péče

K rehabilitaci na odděleních následné lůžkové péče je používána přístrojová rehabilitační technika dle požadované zátěže a potřeb pacienta:

  • Motren - přístroj je využíván k pasivnímu, asistovanému i aktivnímu cvičení dolních a horních končetin. Díky propojenému pohybu končetin se na přístroji nacvičí také potřebná koordinace pohybu celého těla. Výhodou přístroje je schopnost reagovat na případné spasmy v končetinách.
  • Motodlaha - přístroj pro pasivní pohybovou terapii používající se během první fáze rehabilitace po zranění či operaci kloubů dolní končetiny. Motodlaha opakovaně pohybuje kloubem pacienta v rámci předdefinovaného rozsahu pohybu. Každodenní cvičení tak zvyšuje zpočátku omezený rozsah pohybu daného kloubu. Pasivní pohybová terapie zajišťuje bezpečné cvičení během fáze hojení a regenerace tkáně, snižuje pooperační bolesti a minimalizuje riziko zánětu.
  • Přístrojová lymfodrenáž - přístroj se užívá při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfatické drenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen mízními cévami a uzlinami. Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém.
arrow-right